Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, nauki śpiewu...

ZRÓWNOWAŻENIE

Wynalezienie koła było jednym z największych osiągnięć ludzkości w jej wspinaczce od prymitywu do cywilizacji. Ale my wciąż wymyślamy koło na nowo.

Ludzie ciągle się uczą ześrodkowania, które jest istotą tego wynalazku. Jeżeli oś koła nie znajduje się idealnie w środku obwodu, koło nie będzie pracowało równo. Mówimy wtedy, że jest ekscentryczne, niewyważone.

Ludzie mogą być zrównoważeni lub nie. Ekscentrycy nie toczą się gładko po drogach życia. Cierpią na zaburzenia zachowania. Ich myślenie jest chaotyczne. Łatwo zbaczają. Mogą być twórczy lub destrukcyjni. Zrównoważonym myśleniem jest myślenie alfa. Alfa znajduje się w samym środku rozkładu częstotliwości ludzkich fal mózgowych.

Naukowcy stwierdzili, że przestrzeń pomiędzy powierzchnią naszej planety, a rozciągającą się wysoko nad nią, jonosferą, tworzy komorę rezonacyjną, która zawiera energię elektromagentyczną pulsującą z częstotliwością 10 cykli na sekundę – środek zasięgu częstotliwości alfa mózgu człowieka. Podejrzewają, że generator tych pulsacji może znajdować się gdzieś w głębi Wszechświata, Ale czy ta częstotliwość nie jest czasem średnią częstotliwością pracy miliardów ludzkich mózgów pracujących na powierzchni Ziemi?

Osoba zrównoważona ma więcej fal częstotliwości alfa, niż osoba ekscentryczna. Poznać ją można po tym, że jest bardziej ludzka. Oznacza to także, że jest zdrowsza i bardziej uduchowiona. Ta poprawa zachodzi automatycznie, w miarę jak człowiek staje się bardziej zrównoważony, myśląc więcej i częściej w środkowym zakresie częstotliwości fal mózgowych, tj. w dziesięciocyklowym rytmie alfa – tej samej częstotliwości, która charakteryzuje energię elektromagnetyczną otaczającą naszą planetę.

Kiedy myślenie twoje staje się bardziej zrównoważone, najpierw przez poranne ćwiczenia w odliczaniu, by osiągnąć stan alfa, następnie przez pomaganie sobie w poprawie własnego zdrowia i wreszcie przez udzielanie takiej pomocy innym, ty sam stajesz się lepszym, bardziej ludzkim człowiekiem.

Twój układ immunologiczny uaktywnia się. Podobnie dzieje się z układem rozrodczym. Rośnie aktywność twego twórczego umysłu i twojej intuicji. Stajesz się w ten sposób człowiekiem zdrowszym, atrakcyjniejszym, zaradniejszym, odnosisz więcej sukcesów.

Stajesz się także osobą bardziej bezpieczną, pozostając w harmonii z biegiem wydarzeń. Prawdopodobieństwo, że weźmiesz udział w wypadku drogowym lub przyczynisz się do wywoływania życiowego chaosu, zaburzeń i aberracji jest mniejsze, niż w przypadku osoby niezrównoważonej.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.