Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, nauki śpiewu...

Zajęcia warsztatowe najlepszego roku cz. III

Najtrudniej jest, kiedy usiłuje robić to samemu. Wówczas nie zawsze mu się wszystko udaje. „Połączenie presji wywieranej przez ludzi z najbliższego otoczenia z okazywanym mi poparciem ma bardzo duże znaczenie – choćby nawet ludzie, których zgromadziłem wokół siebie, nie mieli żadnego wpływu na moje cele.” I on także podkreśla znaczenie przejścia od życia zorientowanego na pracę do skoncentrowania się przede wszystkim na jakości życia.

I jeszcze doświadczenia Michaela, który określa siebie jako 49-let- niego odnoszącego sukcesy aktora, uczącego się na swoich błędach. Uczestniczenie w zajęciach pomogło mu lepiej radzić sobie z „materią życia”. Przez wiele lat unikał rozwiązywania jakichkolwiek problemów w swoim życiu – gnębiony przez poczucie bezwartościowości i nudy. Od kiedy nauczył się, jak sobie z tym radzić, do głosu doszło wreszcie jego prawdziwe ja – to, co dla niego najważniejsze.

„Teraz mój wewnętrzny glos jest całkiem inny. Kiedy spotyka mnie coś dobrego, słyszę: Wspaniale, zasługujesz na to – podczas gdy dawniej wewnętrzny glos ostrzegał mnie, że to nie potrwa długo. Najgorsze, że teraz staję się nawet zbyt pewny siebie i zdarza mi się popadać w zaślepienie, które kończy się potknięciem o jakąś przeszkodę.

Nie osiągnąłem jeszcze odpowiedniego poziomu świadomości.” Mogłabym opisać jeszcze wiele doświadczeń przeżytych przez przyjaciół, pacjentów czy członków mej rodziny, którzy zaczęli pełniej wykorzystywać swoje możliwości. Od początku moim największym pragnieniem było, aby każdy mógł zdać sobie sprawę z bogactw, jakie posiada – i zrealizować swoje marzenia. Zawsze, kiedy tak się dzieje, świat staje się lepszy.

Więszość ludzi posiada uzdolnienia, umiejętności, odpowiedni poziom świadomości i ambicji, ale często są one tłumione przez brak wiary w siebie, pamięć o dawnych niepowodzeniach albo tylko nadmiar codziennych zajęć. Rzadko kiedy znajdujemy czas, aby zastanowić się nad tym, co robimy, i dlaczego to robimy. Książka ta ma pomóc nam w planowaniu swego życia – mam nadzieję, że dzięki pogłębieniu świadomości istnienia celów, które zgodne są z tym, czego najbardziej pragniemy dla siebie w każdej dziedzinie swego życia, będziemy szczęśliwsi, zdrowsi i uda nam się osiągnąć więcej sukcesów we wszystkim, co robimy.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.