Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, nauki śpiewu...

ZAAWANSOWANE PROCEDURY LECZENIA Z ZASTOSOWANIEM DEZORIENTACJI

Jedna z zaawansowanych procedur leczenia, zwana przeze mnie „metodą leczenia Nr 3-C” wymaga stosowania w obecności chorego. Zważywszy, że w twoim kraju może to być nielegalne, najlepiej ograniczyć jej stosowanie do członków najbliższej rodziny. Istotnym czynnikiem metodologicznym jest w niej zdezorientowanie, „zbicie z tropu” pacjenta. Osoba zmieszana, zdezorientowana, łatwiej poddaje się programowaniu. Stan taki łatwo można wywołać w potocznej rozmowie mówiąc na przykład: „Okropnie wczoraj lało i gdyby słońce nie świeciło tak jasno, to nie byłbym tak bardzo przemoczony. Może przedwczoraj pogoda się poprawi. Okropnie się pocę kiedy jest zimno.”

Wszelkie całkowicie nielogiczne wypowiedzi tego rodzaju szybko wprowadzą pacjenta w stan dezorientacji wystarczającej do skutecznego programowania. Skonfundowawszy pacjenta, uzdrawiający stosuje w stanie alfa technikę „trzech obrazów” uzupełniając ją w razie potrzeby mechanizmem wzmacniającym. Najpopularniejszym mechanizmem wzmacniającym jest opisane w poprzednim rozdziale wypijanie szklanki wody.

Aby stosować taką technikę trzeba być biegłym w osiąganiu stanu alfa z otwartymi oczami, przez rozproszenie wzroku. W czasie, w którym chory zdezorientowany pozbawionymi sensu wypowiedziami usiłuje pozbierać myśli, uzdrawiający przeprowadza wizualizację chorego w obecnym stanie – na wprost siebie, a w drugim obrazie wyobraża sobie pacjenta wypijającego szklankę wody i czującego się po tym lepiej, cały czas mając oczy otwarte i rozproszony wzrok. W obrazie trzecim uzdrawiający wyobraża sobie pacjenta w pełni zdrowia. Następnie instruuje chorego, aby regularnie wypijał szklankę wody, ponieważ to pomaga w leczeniu.

Można kontynuować rozmowę i zdezorientować pacjenta ponownie, aby przeprowadzić programowanie wzmacniające. Jeżeli chory zacznie zadawać pytania dla rozwiania swoich wątpliwości należy go poprosić, by siedział cicho i nie zadawał pytań do końca sesji.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.