Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, nauki śpiewu...

Twój najlepszy rok

Praca na zajęciach grupowych trwa cały dzień, ale wiele osób przez wiele lat ćwiczy samemu, co zazwyczaj zabiera im trzy godziny – bo tyle potrzeba, aby przygotować odpowiedzi na dziesięć pytań. Obserwując, jak świetnie sobie radzą, doszłam do wniosku, że jest to ćwiczenie, które każdy może wykonać sam.

Wiele osób tworzy swój plan najlepszego roku w styczniu na cały najbliższy rok kalendarzowy. Jednak z równym powodzeniem można przeprowadzać analizę i zająć się planowaniem w dowolnej porze roku. Do książki tej nie musicie sięgać jedynie od stycznia do stycznia -jeśli czytacie ją właśnie teraz, to jest to równie dobra pora, aby odpowiedzieć na pytania, uwierzyć, że potrafi się to zrobić, i zacząć nowe życie. Książka ta dzieli się na trzy części:

CZĘŚĆ PIERWSZA: Wprowadzenie w podstawowe zasady, na jakich oparta jest praca nad planowaniem najlepszego roku, oraz prezentacja doświadczeń wielu osób, które w tego rodzaju ćwiczeniach uczestniczyły.

CZĘŚĆ DRUGA: Każdemu z dziesięciu pytań poświęcony jest osobny rozdział, w którym objaśniam ich znaczenie oraz udzielam wskazówek, w jaki sposób samemu poradzić sobie z odpowiadaniem na nie.

CZĘŚĆ TRZECIA: Zawiera materiały warsztatowe umożliwiające nam przeżycie swego najlepszego roku: materiały te mają formę konkretnych ćwiczeń, w których znajdują się puste miejsca na wpisanie własnych odpowiedzi na każde pytanie oraz sporządzenie jedno- stronicowego planu na najbliższe dwanaście miesięcy.

Każdy z was, oczywiście, ma własny styl pracy: w zależności od tego macie do wyboru następujące opcje w podejściu do pracy nad Twoim najlepszym rokiem:

– 1. Przejść od razu do CZĘŚCI TRZECIEJ i zacząć odpowiadać na dziesięć pytań „najlepszego roku”. Jeśli będziecie potrzebowali pomocy lub dodatkowych objaśnień, sięgnijcie do CZĘŚCI DRUGIEJ, poświęconej pytaniom, nad którymi pracujecie.

– 2. Przeczytać CZĘŚCI PIERWSZĄ I DRUGĄ, aby przygotować się do pracy warsztatowej, i nawet porobić sobie jakieś notatki. Kiedy zakończycie tę lekturę, zarezerwujcie sobie trzy godziny i napiszcie odpowiedzi na pytania z CZĘŚCI TRZECIEJ. Niezależnie od tego, na co się zdecydujecie, życzę wam przyjemnej podróży!

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.