Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, nauki śpiewu...

PRZEWODNIK DO CUDOWNEJ PODRÓŻY

Zrelaksuj się. Weź głęboki wdech. Przy wydechu rozluźnij swoje ciało jeszcze bardziej. Skoncentruj świadomość na skórze głowy. Wyobraź sobie przebijające ją włosy. Zanurz się wzdłuż jednego z nich pod skórę. Znajdziesz tam gąszcz cebulek włosowych. Podziękuj swoim włosom za to, że cię tak pięknie zdobią. Podziękuj skórze swej czaszki za ochronę i przekaż przez nią podziękowania dla wszystkich komórek skórnych, za ogromne usługi oddawane całemu ciału. Przesuń swoją świadomość nieco głębiej i wejdź w kontakt z czaszką. Podziękuj jej za wspaniałe wywiązywanie się z zadań. Poproś, aby przekazała te słowa uznania wszystkim komórkom tworzącym strukturę twego szkieletu.

Wniknij jeszcze głębiej swoją świadomością na poziom mózgu. Wyraź swoje uznanie i wdzięczność dla tego wspaniałego organu inteligencji i koordynacji, zapewniającego ci środki wyrażania uczuć i myśli. Wnikając głębiej w głowę, podziękuj oczom za możliwość oglądania, nosowi za zmysł zapachu i rolę odgrywaną w procesie oddychania, uszom za słuch, ustom i językowi za rozmaitość dostarczanych wrażeń i funkcje spełniane w procesach trawiennych.

Zsuwając się przez przełyk do żołądka oddaj hołd zdolnościom trawiennym tego wielkiego laboratorium chemicznego, tak często wystawianym przez ciebie na próbę. Wokół żołądka znajdują się wątroba, woreczek żółciowy, trzustka i śledziona. Podziękuj im serdecznie za ich współudział w trawieniu i innych funkcjach organizmu. U ujścia żołądka znajdziesz początek dwunastnicy i jelita cienkiego. Odbędziesz nimi krętą i zawiłą drogę aż do jelita grubego. Doceń rolę jelita cienkiego w procesie trawienia i absorbcji składników pokarmowych. Wchodząc w jelito grube, mijając wyrostek robaczkowy, pomyśl z uznaniem o niewdzięcznej, lecz absolutnie niezbędnej do życia, roli jelita grubego w procesie usuwania odpadów.

Będąc w tej okolicy, podziękuj nerkom za odtruwanie krwi i oczyszczanie organizmu: gruczołom płciowym, sam wiesz za co: podziękuj mięśniom brzucha i przekaż za ich pośrednictwem swoją wdzięczność dla całej reszty mięśni i tkanek.

Teraz lepiej będzie zawrócić i poprzez jedno z naczyń ściany jelita grubego wniknąć do krwioobiegu. Podziękuj żyłom i tętnicom za utrzymywanie drożności zapewniającej właściwe krążenie krwi we wszystkich częściach ciała. Podziękuj samej krwi, jej czerwonym a w szczególności białym krwinkom, nadzorującym układ krwionośny. Podziękuj im za swoją odporność na choroby.

Wynurz się na chwilę z krwioobiegu, gdy znajdziesz się w płucach. Daj im znać jak bardzo doceniasz ich pracę, zapewniającą dopływ tlenu do krwi i eliminację szkodliwego dwutlenku węgla. Wróć do krwioobiegu i wynurz się raz jeszcze w sercu. Oddaj mu hołd i podziękuj za nieustający, dwudziestoczterogodzinny cykl pracy, zapewniający krążenie krwi.

Podejmij podróż krwioobiegiem i wysiądź pod skórą czaszki. Znajdź cebulkę wyobrażonego włosa i wyjdź tak, jak wszedłeś. Zakończ wyliczaniem, jak zwykle: otwierając oczy, bądź w pełni przebudzony, poczuj się lepiej, niż poprzednio.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.