Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, nauki śpiewu...

PROGRAMOWANIE ZACHOWANIA PRZY UŻYCIU SŁÓW I OBRAZÓW

Organizm ludzki jest wyposażony w zdolności samouzdrawiania. Naturalne jego funkcjonowanie zakłócają reakcje stresowe na zachodzące wokół nas kłopotliwe zdarzenia. Możemy usunąć te zakłócenia reagując na zewnętrzne zdarzenia w stanie umysłowego relaksu. Możemy również uaktywnić energię samoleczenia dzięki mentalnemu wytworzeniu pozytywnych obrazów oraz używaniu słownych instrukcji.

Poprawa zdrowia metodą Silvy jest oparta na używaniu obu tych technik, stosowanych w stanie odprężenia. Metoda jest bardzo prosta i łatwa w użyciu. Z czasem zwiększa się jej efektywność. Nawet początkujący mogą spodziewać się niezwykłych wyników. Wiara i oczekiwanie poprawy stanowią „zielone światło” dla neuronów mózgu, które mogą zmienić stan organizmu na lepszy.

Musisz podjąć decyzję. Czy chcesz osiągnąć lepszą kontrolę nad twoim życiem? Jeżeli odpowiedź brzmi: – „Tak”, może poprawić się nie tylko stan twojego zdrowia, lecz również każda inna dziedzina życia. Neurony mózgowe, które do tej pory albo próżnowały, albo działały przeciwko tobie, nagle zostaną zmuszone do pracy nad polepszeniem twojej sytuacji.

Ponieważ trudno jest jednocześnie czytać książkę i wykonywać ćwiczenia rozluźniające, sugeruję użycie następującej strategii. Najpierw przeczytaj opis samego ćwiczenia, następnie odłóż książkę i wykonaj ćwiczenie zgodnie z podaną instrukcją. Oto pierwszy zestaw instrukcji:

– 1. Usiądź wygodnie na krześle i zamknij oczy.

– 2. Weź głęboki oddech i w momencie wydechu całkowicie rozluźnij ciało.

– 3. Licz powoli zaczynając od stu do jednego.

– 4. Wyobraź sobie jakieś znajome ci miejsce, które kojarzy się ze spokojem.

– 5. Powiedz do siebie w myśli: „Moje ciało i umysł są zawsze w stanie doskonałego zdrowia”.

– 6. Powiedz sobie w myśli, że doliczysz do 5 i na 5 otworzysz oczy, będziesz całkowicie przebudzony i poczujesz się lepiej niż poprzednio. Zamknij oczy i licz. Gdy doliczysz do 3, powtórz sobie, że po otwarciu oczu będziesz całkowicie przebudzony i poczujesz się lepiej niż poprzednio. Po otwarciu oczu powiedz jeszcze raz afirmację: „Jestem całkowicie przebudzony i czuję się lepiej niż poprzednio”.

Twoje zdolności programowania będą poprawiały się z czasem, po zastosowaniu w praktyce. Nabierzesz wprawy i będziesz umiał coraz szybciej osiągać stan głębokiego rozluźnienia. Twoje wyobrażone obrazy zaczną się stawać coraz bardziej realistyczne w związku z czym zwiększy się twoje oczekiwanie, co z kolei spowoduje lepsze wyniki.

Będę Cię prowadził krok po kroku. Gdy dotrzesz do końca książki, będziesz w stanie pomóc w leczeniu samego siebie oraz będziesz umiał wykorzystać energię własnego umysłu do uzdrawiania innych ludzi na odległość.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.