Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, nauki śpiewu...

Pokazywanie się zawsze z najlepszej strony

Pokazywanie się zawsze z najlepszej strony to najlepszy sposób na utrzymanie miłości eszcze nigdy – to jego słowa – nie spotkałem kobiety, która wykazywałaby tyle wyrozumiałości dla moich drobnych słabostek – a jestem niepunktualny, zapominalski i nie dzwonię, mimo że solennie przyrzekałem. Ona się tylko uśmiecha, nie dramatyzuje, wybacza i ufa mi. Czuję się szczęśliwy i tak swobodny, jak ryba w wodzie.

Jeszcze nigdy – mówi ona – nie spotkałam mężczyzny, który miałby tak pozytywny stosunek do tego, co robię (seminaria w weekend, wieczorowe kursy kształcenia zawodowego, spotkania terapii grupowej, praca społeczna). Nigdy nie usłyszałam od niego słów wyrzutu, nawet gdy moje zajęcia kolidowały z naszymi wspólnymi planami. Wspiera mnie we wszystkim co robię. Cierpliwie znosi moje zaganianie i bałaganiarstwo, mokre ręczniki rzucone w pośpiechu na podłogę, porzuconą byle gdzie brudną bieliznę, mnóstwo karteczek wokół telefonu. Nareszcie jestem z facetem, który potrafi odróżnić rzeczy istotne od nieistotnych!

Dlaczego – pyta ona – mam nie kupić biletów do kina, zrobić zakupów na kolację, czy zadzwonić do administracji, jeśli on o tych rzeczach nie pamięta? W końcu robię to dla nas obojga i nie jest to taka wielka fatyga wobec jego czułości, spontaniczności i genialnych pomysłów, którymi mnie zaskakuje – truskawki w zimie, butelka szampana w zwykły powszedni czwartek, telegram do mojej pracy: Kocham cię!

Dlaczego – pyta on – mam nie rozwiesić mokrych ręczników, nie włożyć brudnej bielizny do kosza i nie popierać jej działalności charytatywnej? Podziwiam ją za to, czego mi brakuje – wytrwałości w dążeniu do celu. Dlaczego nie miałbym jej w tym pomóc?

I oto mamy dwoje ludzi, którzy stale chcą się pokazywać ze swej najlepszej strony. Są pełni wyrozumiałości dla słabostek i kaprysów drugiej strony, zawsze gotowi do pomocy, gdy trzeba odciążyć partnera, pragną usunąć kamienie sprzed jego stóp, uwolnić go od nie łubianych obowiązków, wrażliwi na swoje potrzeby, ostrożnie pielęgnujący swoją wspólną, tak jeszcze młodą miłość.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.