Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, nauki śpiewu...

Podstawowe Prawa Magii Pozytywnej

Na zakończenie tego rozdziału chcę jeszcze podać podstawowe Prawa Magii Pozytywnej:

– 1. Prawo Przyczyny i Skutku – wszystko ma swoją przyczynę i skutek. Nic się nie dzieje bez powodu. Jeśli dziś kopnęłam bezpańskiego psa, jutro może mnie pobić bandyta. Jeśli dziś otarłam łzy płaczącemu dziecku, jutro w moim nieszczęściu ktoś przyniesie mi pociechę. Nie ma przypadków – to, co posiejesz, to i zbierzesz:

– 2. Prawo Czci i Szacunku Wobec Całej Natury – nigdy nie zapominaj, że jesteś częścią przyrody, stanowisz tylko jedno jej ogniwo i bez niej nie mógłbyś istnieć. Szanuj ją, bo od niej napływają do Ciebie siły, energia, moc i wsparcie. Okazuj jej wdzięczność i troszcz się o nią, zasadź drzewo, uprawiaj kwiaty, chroń zwierzęta i nie pozwól na zanieczyszczanie naszej planety:

– 3. Prawo Istnienia Siły Wyższej – czy w to wierzysz, czy nie jest we Wszechświecie Boska Moc, która dała pierwszy impuls do jego zaistnienia. Nieważne, jak tą moc nazwiesz – Absolutem, Bogiem, Demiurgiem, Siłą Sprawczą, ważne, byś umiał odczuć jej istnienie i składał należyty hołd czy to w ramach dowolnej religii, czy we własnych praktykach wdzięczności, miłości i szacunku:

– 4. Prawo Jednoczące Siły Widzialne i Niewidzialne – wszystko, co istnieje we Wszechświecie jest jedną, wielką całością, makrokosmosem, który znajduje odbicie w najmniejszej cząsteczce, w mikrokosmosie. O tym prawie mówił już starożytny mędrzec i mag, Hermes Trismegi- stos: „Jak na górze, tak na dole”:

– 5. Prawo Potrójnego Oddziaływania – wszystko, co uczynisz powróci do Ciebie potrojone, tak dobro, jak i zło. Z tego względu każdy Twój czyn, każda myśl powinna być poddana kontroli. Jeśli będziesz czynić dobro, Twoje życie wypełni się pozytywnymi wibracjami, przyciągną one do Ciebie radość, powodzenie, satysfakcję, dostatek, bezpieczeństwo. Jeśli będziesz czynić zło, nie dziw się, że Twoje życie nie da Ci tego, o czym marzysz lub czego pragniesz.

A teraz zapalmy granatową świecę i przedłużajmy zgłębianie tajemnej wiedzy o magii żywiołu ognia.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.