Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, nauki śpiewu...

Ochronny ołtarzyk

Choć ten rytuał nazywa się „Ochronny ołtarzyk”, to nie musi mieć nic wspólnego z jakąkolwiek religią. Z drugiej jednak strony, jeśli nie będzie to ranić Twoich uczuć religijnych lub kolidować z wewnętrznymi odczuciami, można do niego włączyć akcenty związane z Twoim wyznaniem, na przykład krzyż, święty obraz itp. Moment wykonania jest całkowicie dowolny. Do tej praktyki potrzebujemy: grubą, woskową świecę, kilkanaście zebranych osobiście polnych kamieni, trzy szyszki sosnowe lub świerkowe, jedną małą hubę.

Ołtarzyk będzie stałym elementem wystroju Twego mieszkania, dlatego bardzo ważne jest jego usytuowanie. Nie może być zbyt nisko, gdyż wtedy ryzykujesz, że dobiorą się do niego małe dzieci lub domowe zwierzęta. Nie może być też trudno dostępny, ponieważ wtedy będziesz miał problem z utrzymaniem tam porządku i zapalaniem świecy. Dobierz też stosowny świecznik, by pasował do całości wnętrza i nie sprawiał kłopotu przy konserwacji. Jeśli chcesz łatwo usuwać wosk czy parafinę skapującą ze świec, przed użyciem nasmaruj go delikatnie olejem lub oliwką dla dzieci.

Na środku przygotowanego miejsca umieść świecę. Wokół niej ułóż kamienie tak, by utworzyły krąg. W środku ułóż mniejszy krąg otaczający świecę z szyszek i huby. Pomiędzy kręgami możesz umieścić krzyżyk, obrazek świętego lub swego duchowego nauczyciela (pozwoliłam tam sobie umieścić zdjęcie Dalajlamy XIV), figurkę swego zwierzęcia totemicznego lub inne znaczące dla Ciebie przedmioty (na moim ołtarzyku leży wiele drobiazgów, które otrzymałam w prezencie od życzliwych mi ludzi). Kiedy już to wszystko rozmieściłeś zgodnie ze swoimi możliwościami i gustem, zapal świecę i pozwól jej się palić przez godzinę. Póz’niej zgaś i zostaw stojącą w środku ołtarzyka. Rytuał zapalania świecy należy powtarzać codziennie, z tym, że nie musi już ona palić się tak długo, wystarczy 10-15 minut. Jeśli jesteś człowiekiem bardzo zajętym i nie możesz robić tego tak często, lecz mimo to chciałbyś skorzystać z takiej ochrony, zapalaj świecę tylko w dni nowiu i pełni Księżyca. Wtedy jednak musi ona palić się godzinę.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.