Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź wiedzę z języków obcych, nauki śpiewu...

CUDOTWÓRCY: PRAGNIENIE, WIARA, OCZEKIWANIE

Możesz zmienić twoje życie niezależnie od okoliczności. Zastanów się nad relacją Eda Thessena: „Gdyby ktoś mi powiedział sześć lat temu, że kiedyś będę zdrowy i szczęśliwy nie mógłbym się nawet do tej myśli uśmiechnąć. Zanim dowiedziałem się o metodzie Silvy i o możliwościach ludzkiego umysłu byłem tak chory, że nie mogłem nawet sobie wyobrazić, że jestem zdrowy.

Gdy urodziłem się w roku 1962 lekarze nie dawali mi wielkich szans na przeżycie. Przewidywano, że gdybym żył, miałbym poważne uszkodzenia i porażenie mózgowe. Po dokładniejszym badaniu odkryto także, że cierpiałem również na zanik mięśni. Poza tym, byłem częściowo głuchy, prawie niewidomy, miałem też zeza.

„Lekarze eksperci” nie dawali moim rodzicom wiele nadziei, abym kiedykolwiek potrafił czytać lub pisać, czy też funkcjonować poza zakładem zamkniętym, w „zewnętrznym” świecie. Z tego powodu i ze względu na moje pogarszające się zdrowie nie rokowano mi długiego życia.

W wieku dwóch lat przeszedłem pierwszą operację oczu, aby poprawić wzrok i skorygować zeza. W latach 1967 do 1979 byłem w różnych instytucjach i szkołach specjalnych, miałem wiele operacji nóg i oczu w celu skorygowania moich licznych problemów. Efekty tych zabiegów były jednak mizerne. Mój wzrok, słuch i mowa ciągle się pogarszały.

W roku 1978, jedna z moich opiekunek społecznych dała mi do przejrzenia książkę, którą wtedy czytała. Często przeglądałem książki, aby sprawdzić ile słów jestem w stanie zrozumieć. Tę książkę przeczytałem w końcu kilka razy. Zacząłem również ćwiczyć opisywane techniki. Był taki okres, że nawet spałem z tą książką.

Lekarze nie mogli tego zrozumieć, ale moje zdrowie zaczęło się nagle poprawiać. Nie mówiłem im wtedy co robiłem, ale wykonywałem ćwiczenia zwane „programowaniem”. Mowa tutaj o książce: „The Silva Mind Control Method” („Samokontrola umysłu: metoda Silvy”) – José Silva i Philip Miele.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.